/ROZHOVOR/ Říká v rozhovoru pro Deník hokejem ostřílený kapitán Studénky Marcel Kaňovský, jenž v kariéře oblékal také dres Kopřivnice, po třetím derby v letošní sezoně krajské ligy.

Po utkání se mu nehovořilo lehce a nezbylo mu nic jiného než konstatovat, že třetí derby v letošním ročníku krajské ligy vyhrála favorizovaná Kopřivnice, která do sezony vstupovala s postupovými ambicemi, zaslouženě.

Kapitán domácí Studénky Marcel Kaňovský musel skousnout debakl 3:9 a celkově třetí porážku v letošní sezoně od kopřivnického rivala. Po nevydařeném začátku sezony by se aktuálně pátá Studénka ráda dostala mezi nejlepší trojici. Na čtvrtý Rožnov pod Radhoštěm ztrácejí Pokorného svěřenci pouhý bod, ale na třetí Horní Benešov už bodů deset.

„Chtěli bychom ale ještě zaútočit na třetí flek. Rozhodně to zkusíme," říká sedm zápasů před koncem krajské ligy, ve které se letos nehraje play-off, jednačtyřicetiletý odchovanec Studénky.

V minulém derby na ledě Kopřivnice jste favorita trápili až do posledních vteřin a ještě v 58. minutě jste vedli 4:3, i když jste nakonec trestným střílením patnáct vteřin před koncem třetí třetiny prohráli 4:5. Čím to, že jste na vlastním ledě schytali od Kopřivnice už druhý debakl?

Bylo bohužel vidět, že Kopr hraje úplně jiný level. Jejich mančaft je o třídu výše než ten náš. Bylo vidět, že nás motali. Prostě to nešlo. Byli rozhodně lepší.

V úvodu jste přečkali dvě přesilové hry soupeře a v první třetině jste se i přes kopřivnický tlak drželi. Co nakonec rozhodlo?

Měli jsme tam šanci na 2:2, ale z protiútoku jsme dostali třetí branku, následně pak čtvrtou a už nám odskočili. A pak už vlastně bylo po hokeji.

Jak jste viděl onu situaci před kopřivnickým gólem na 1:3?

Nóó. Já jsem tam ten puk měl a chtěl jsem se kolem toho brankáře obtočit, ale nějak mi to vyrazil a posunul branku. Ale v pravidlech teďka je, že se ve hře může pokračovat i přes posunutou branku, takže gól, který nám dali, byl regulérní.

Byl to definitivní zlom?

Dá se říct, že jo, ale já si myslím, že by to stejně asi byla jenom otázka času, že by nás soupeř přejel i tak.

Co říkáte na atmosféru derby?

Opravdu vynikající. Fanoušci Kopřivnice i fanoušci Studénky byli prostě skvělí.

V průběhu utkání vyvolával hostující kotel také vaše jméno. Co jste na to říkal?

Dva roky jsem tam hrával a mančaft a trenéry znám, takže divákům strašně moc děkuju. To, že na mě nezapomněli, srdíčko vždycky potěší.

Vstup do sezony vám rozhodně nevyšel dle představ. Nyní se derete nahoru. Jaké máte ambice pro zbytek sezony?

Rozjezd do sezony byl opravdu špatný. Ale od zápasu v Kopru už se nám začalo více dařit. Pořád můžeme útočit i na třetího fleka a chtěli bychom Horní Benešov ještě potrápit. Je tam ztráta nějakých deset bodů, takže nyní máme volno, a pak jedeme do Bohumína. Zkusíme ještě nějaké body udělat.

Po víkendovém volnu vás tedy čeká výjezd na led posledního Bohumína, který však občas umí pořádně zatopit. Jak se vám na bohumínském ledě hraje?

To je pravda, ale já si myslím, že se nám hraje v Bohumíně dobře. Nevidím v tom žádný problém. To ten Horní Benešov je horší (usměje se), ale taky se nám tam podařilo minulý týden vyhrát.

Na ledě třetího Horního Benešova jste vyhráli 5:4 v prodloužení. Co stálo za vaším vítězstvím?

Předvedli jsme tam bojovný výkon v jedenácti lidech. Kolektiv se semknul, hráli jsme jeden za druhého a byl to parádní výkon. Podle mě super.

Jak vůbec vzpomínáte na působení v Kopřivnici?

Dva roky pod trenérem Slabým byly pro mě úplně super. To je pan trenér a v nějakých čtyřiceti letech, kdy já už jsem chtěl skončit, tak mě tam na dva roky ještě vytáhl a pořád hraju dál. Kapitána tehdy dělal Bohuš Hruškovský, ale říkám, už jsem teoreticky chtěl skončit, ale ještě jsem to nakonec zkusil. A Venca Slabý mě dva roky tahal do Kopřivnice a na ty dva roky tam nezapomenu. Rok jsem hrál také za Nový Jičín a v Kopřivnici jsem působil asi třikrát. V Novém Jičíně to bylo ještě před Kopřivnicí. Hrál jsem tam za béčko s Kamilem Glabazňou a spol. Taky tam na ten rok rád vzpomínám.

AKTUALITY
      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz