Hokejisté Orlové odehráli v posledním kole krajské ligy jasný šlágr na ledě Kopřivnice. Prohráli na nájezdy a situace se jim zkomplikovala. Ani ne tak po samotném výsledku, který by za normálních okolností byl i tak pro Orlovou příznivý, ale hlavně kvůli tomu, že přišli o bod ze vzájemného zápasu s Kopřivnicí na domácím ledě (4:5 sn).

O co šlo? Kopřivnice poukázala na neoprávněný start orlovského Jana Sznapky, který v zápise o utkání figuroval, ačkoliv byl v trestu a nemohl tedy nastoupit. Jednalo se však o administrativní chybu vedoucího mužstva, protože Sznapka skutečně nehrál. Na zápase dokonce vůbec nebyl, jelikož měl poraněnou ruku. Sportovně-technická komise ale nemohla jinak, než rozhodnout o kontumaci 0:5 ve prospěch Kopřivnice.

Orlovský klub tedy postupoval podle řádu a pochopitelně se odvolal. Členové STK se na mimořádném zasedání sešli znovu a chtěli verdikt vzít zpět. Nakonec se rozhodli předat celý případ do Prahy k „vyšší instanci".

„Je to komické. Kopřivnice nás v normální hrací době neporazila, kdežto my ji dvakrát ano, a tak hledá cestičky, jak se v tabulce dostat před nás. STK, která je povinna přezkoumávat všechny zápisy, odhalila v tom našem skutečně chybu, čemuž rozumíme, ale určitě se s tím neodláme smířit. Členové komise sami uznali, že šlo vyloženě o administrativní chybu z předtištěného zápisu. My jsme podali nezvratné důkazy o tom, že Honza Sznapka v tom utkání nehrál, dokonce přijeli i rozhodčí, kteří jej znají a potvrdili tuto skutečnost. Bylo by smutné, kdyby se vrchol sezony rozhodoval u zeleného stolu," poznamenal předseda HC Orlová Daniel Marosz.

Kopřivničtí funkcionáři nemohli při posledním utkání pochopit, že se Orlová domohla svého práva a odvolala se. „Mám informace, že se v Praze rozhodne do pátku. Bod by nám měli vrátit, ale v úvahu připadá i druhá varianta sehrání nového zápasu u nás. Abych byl upřímný, to bych si přál asi ještě víc, aby se ukázalo, kdo je skutečně lepší," poznamenal Marosz.

V posledním vzájemném zápase to však byl soupeř, kdo se radoval z vítězství. Před super kulisou dvou a půl tisícovek diváků, což je návštěva, kterou nemají mnohé prvoligové kluby, natož druholigové, se odehrálo výborné utkání. Obě mužstva věděla, o co se hraje, každý si byl vědom toho, že může rozhodnout jediná chybička.

Brankáři na obou stranách byli výteční, Urbánek v orlovské kleci své spoluhráče výrazně podržel. „O tom, jak důležitý zápas to byl, svědčí konečné skóre. My jsme udělali chybu, že jsme v poslední třetině třikrát netrefili prázdnou bránu, to bychom Kopřivnici definitivně srazili. Je škoda, že zápas nakonec došel až do nájezdů, mohli jsme rozhodnout dříve. Porážka nás mrzí, protože výkon předvedli kluci výborný. On celý ten zápas byl opravdu vynikající, rozhodčí byli také výborní, jen přispěli k vrcholu sezony v kraji," ohlížel se Marosz za utkáním.

Nyní nezbývá než se upínat do Prahy k verdiktu tamější sportovní komise. Pokud Orlové bod nebude vrácen a Kopřivnici budou naopak přičteny kontumační body, bude muset Orlová spoléhat na to, že soupeř ve zbytku základní části někde zaváhá. Jinak by přišlo celoroční úsilí vniveč.

 

Autor: Karvinský a havířovský deník

 

 

AKTUALITY
      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz