O velké překvapení se ve 24. kole Krajské hokejové ligy postarali studénečtí hokejisté, kteří vyhráli na ledě favorizované Orlové 4:2! Studénka potvrdila výbornou bilanci z venkovních zápasů - z posledních 5-ti zápasů na ledě soupeřů všechny vyhrála.
ONLAJN z utkání ZDE

Do Orlové odcestovala družina Pokorného opět v oslabené sestavě, do zápasu nastoupilo pouze 12 hráčů. Úvodní minuty patřily Orlové, hned v úvodu 2. minuty musel být v pozornosti Baldik, když se v šanci objevil Divoký. Z tohoto souboje ale vyšel jako vítěz náš brankář. Do další velké šance se dostali domácí hokejisté o dvě minuty později, kdy Voznica měl před sebou prázdnou klec, ale místo střely ještě nahrál nepřesně Rosůlkovi. I po této velké šanci, byl stav stále bez branek. Oslabená Studénka se dostala do vedení ve 12. minutě po buly v orlovském obranném pásmu pálil od modré Macel Kaňovský. Urbánek měl špatný výhled a navíc puk změnil směr o jednoho z bránících hráčů - 0:1. O minutu později přišel pro Orlovou další šok. Domácí bek za svoji brankou chyboval, Tomáš Štubňa ho odzbrojil a poslal puk za překvapeného Urbánka - 0:2. I díky bezchybnému výkonu Honzy Baldika, byl stav po první dvacetiminutovce 0:2 pro náš celek.

Do druhé části vstoupili opět lépe Orli, ale snížení se nedočkali. Voznica se prokličkoval až před hostující klec, ale Baldik byl opět pozorný. Naopak udeřilo na druhé straně. Ve 23. minutě nadvakrát dokázil překonat domácího brankáře Marcel Kaňovský a bylo to již 0:3! O pár sekund později střílel Vaštík, Hanzl dorážel a Baldik opět svůj tým podržel. Je pravdou, že Orlová  i za nepříznicého stavu měla více šancí, ale dnes jsme se mohli spolehnout na našeho brankáře, který i v prostřední periodě neinkasoval. Ve 36. minutě měl obrovskou šanci Sochorek, ale na Urbánka si nepřišel. V poslední minutě měli také stoprocentní tutovku Orli, ale Hanzl studéneckého gólmana neprostřelil.

Když Studénka ve 43. minutě přidala další branku bylo hotovo. Urbánka dokázal překonat Jan Sochorek - 0:4. Po této brance vystřídal Urbánka Pavlíček. Ve 45. minutě jel sám na Baldika Hegegy, ale branku minul. Hegegy, Grepl, Vaštík, Pavlas, Divoký, Štefanka, Voznica nebo Matějíček. Ti všichni měli na svých holích gólové šance, ale Baldik dnes čaroval jako Copperfield. Baldíkovo kouzlo skončilo až dvě a půl minuty před koncem, když ho dokázal překonat Jakub Voznica - 1:4.  Půl minuty před koncem ještě snížil na rozdíl dvou branek Lumír Rosůlek - 2:4.

Příští utkání je na programu v neděli 22. února 2015. Od 17:00 hodin přivítáme na domácím ledě TJ Horní Benešov.

24. kolo KLM, sobota 14.2.2015, ZS Orlová

HC Orlová - HC Studénka   2:4  (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 58. Voznica (Mihal), 60. Rosůlek (Voznica) - 12. Kaňovský (Janečka, Pokorný), 13. Štubňa (Sochorek), 23. Kaňovský (Jedlička), 44. Sochorek (Jedlička).

Vyloučení: 5:6 navíc Novák, Rosůlek (oba ORL) 10 minut. Bez využití  Střely na branku: 35:33  Rozhodčí: Rajnoch - Chamrád, Krakovčík. Diváci: 220

HC Orlová: Urbánek (od 44. Pavlíček) - Hanzl, Mihal, Novák, Tomis, Vysloužil, Grepl, Štefanka, Divoký, Šustek, Kytka, Rosůlek, Pavlas, Vaštík, Voznica, Matějíček, Sznapka, Hegegy, Golab. Trenér: Daniel Marosz.

HC Studénka: Baldik (Kohn) - Lindovský, Jedlička, Lyčka, Janečka - Sochorek, Pokorný, Štubňa - Kaňovský, Čáň, Orszulik - Řehulka, Ertel. Trenér: Miroslav Pokorný st.