HC Studénka - TJ Horní Benešov  5:3 nedohráno (3:1, 1:0, 1:2)
Zápas byl v čase 55:36 za stavu 5:3 předčasně ukončen z důvodu inzultace čárového rozhodčího hostujícím týmem.

Měl to být zápas jako každý jiný. Domácí Studénka si v poslední části sezony brousí zuby na konečné třetí místo, které osedlává právě její soupeř. Před tímto kolem tyto dva týmy dělilo pouhých pět bodů, přičemž oběma celkům vyšla krádež bodů proti favoritovi z Orlové. Horní Benešov si připsal jeden, Studénka po famózním výkonu dokonce všechny tři.

Utkání začalo úspěšněji pro hosty, kteří uděřili hned ve druhé minutě. Prvním střelcem utkání se stal Pavel Bensch - 0:1. Vedoucí uspokojení však hostům trvalo zhruba šest minut, kdy se o vyrovnání a první zásach domácích postaral úspěšnou střelou z prostoru mezi kruhy Miroslav Pokorný - 1:1. Od tohoto okamžiku začali mít více ze hry lépe se pohybující domácí a odměna přišla ve 13.minutě. Pohotovou dorážkou se prosadil Petr Orszulik a domácí poprvé v zápase vedli - 2:1. O pár chvil později nastaly první projevy emocí. Hornobenešovský Mičola nechal kompletní průchod emocím a odměnou mu za protesty byl udělen nejprve osobní desetiminutový trest, posléze ještě jeden a po strčení do hlavního sudího i dokonce trest ve hře. Studénka chtěla tohoto nervózního momentu využít a byla úspěšná. Na správném místě ve správný čas stál znovu Petr Orszulik a poslal domácí do dvoubrankového vedení - 3:1.

Druhá část byla o něco opatrnější, nebyla nouze o přísné nebo hrubé fauly, nervózní rozhodování hlavního sudího i potyčky před oběma brankami. Branka však padla pouze jedna a k radosti domácích diváků právě do sítě zeleno-černých. Pokorný uvolnil šikovnou přihrávkou před brankou Lukáše Janečku a ten nadvakrát překonal hostujícího Kobera - 4:1.

Třetí třetina nabídla naopak dramatu nejvíce. Výsledkem uspokojení domácí hráči povolili na několik minut uzdu a hornobenešovská šelma se vrhla na svou kořist. Nejprve se mezi úspěšné zapsal hostující kapitán Radomír Fraš - 4:2 a o zhruba šest minut později se dotahující hosté přiblížili Pokorného souboru dokonce na rozdíl jediné branky, kdy snížil po skrumáži David Trubka - 4:3! Neuběhly ani tři minuty od vyrovnání a utkání neposkvrnil, ale doslova znesvětil výlev emocí hostů, kteří už se za poslední sezóny několikrát dostali do médií i podvědomí fanoušků svými útoky na rozhodčí. V 56. minutě se do rychlého protiútoku dostal Čáň s Orszulikem a důležitým okamžikem byl střet druhého jmenovaného s jediným bránícím hráčem z řad hostů. Domácí útočník po souboji na modré čáře zavrávoral a zabalancoval na hranici ofsajdu. Čárový rozhodčí rozpažil, Čáň se dostal do samostatného úniku a jeho milimetrově povedená bekhendová klička odstartovala nehokejovou spoušť, o které se bude mluvit ještě dlouho. Hornobenešovští hráči se sesypali na čárového sudího a zaplavili jej údery, nadávkami a jedním z hlavních účastníků tohoto incidentu byl i funkcionář (předseda oddílu) hostujícího klubu Jaroslav Strmiska, který muže v pruhovaném násilně držel pod krkem. Tyto chvíle přinesly to, co všichni na zimním stadionu ve Studénce čekali. Hlavní rozhodčí Langer utkání předčasně ukončil a vše bude mít dohru u sportovně technické komise, která nejspíše udělí hostům kontumační porážku 0:5 a ti se nejspíše nevyhnou ani finančnímu postihu. Nutno dodat, že i v loňské sezóně v Horním Benešově vzájemný zápas těchto klubů skončil předčasně. Po napadení znovu rozhodčího Langera si Studénka o několik dní později připsala kontumační vítězství.

Studénka se tak díky tomuto poskrvněnému vítězství dostáva svému soupeři na rozdíl pouhých dvou bodů a v posledních dvou zápasech uvidíme na dálku dramatický souboj o bronzovou pozici. V příštím zápase se představí studénečtí hokejisté v rámci posledního letošního derby na ledě lídra z Kopřivnice a pak následující sobotu ukončí sezónu před vlastním publikem proti Bohumínu.

25. kolo KLM, neděle 22.2.2015, ZS Studénka

HC Studénka - TJ Horní Benešov  5:3 nedohráno
                               (3:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Janečka, Orszulik), 13. Orszulik (Pokorný, Janečka), 18. Orszulik, 31. Janečka (Pokorný), 56. Čáň - 2. Bensch (Schreier, Vlašánek), 47. Fraš (Schreier), 53. Trubka (Lhotský T.)

Vyloučení: 12:11 navíc Mičola trest ve hře za nesportovní chování, Strmiska (funkcionář na hráčské lavici) trest ve hře za napadení rozhodčího (oba HBE). Využití: 2:2  Střely na branku: 38:30 Rozhodčí: Langer - L. Janda, Dohnal. Diváci: 170  Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3 - nedohráno.

HC Studénka:
Baldik (Kohn) - Lyčka, Holanik, Jedlička, Kocurek - Orszulik, Pokorný, Janečka - Martinčík, Čáň, Kaňovský Marcel - Řehulka, Ertel, Kaňovský Šimon. Trenér: Miroslav Pokorný st.

TJ Horní Benešov:
Kober (Tengler) - Hejhal, Bendík, Vaněk, Štindl, Bensch, Březina, Schreier, Zigmund, Přibyla, Lhotský T., Fraš, Trubka, Mičola, Vlašánek. Trenér: Marek Harazim.