Tak to byla jízda! Bohumínské prokletí konečně zlomili. Hokejisté Studénky zvítězili v prvním semifinálovém utkání krajské hokejové ligy na ledě Bosporu vysoko 3:9. O výsledku utkání rozhodla prostřední dvacetiminutovka, ve které Studénka vstřelila 7 branek! Třetí část se prakticky už dohrávala z povinnosti, domácí díky dvěma využitým přesilovkám kosmeticky upravili skóre. Už ve středu 28. února tak bude tým Miroslava Pokorného útočit na postup do finále letošního ročníku krajské ligy. "Domácí"utkání se odehraje v RT Torax Aréně v Ostravě Porubě, kdy úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. 

1. zápas Semifinále playof KLM, sobota 24.2.2018 17:30 hod., ZS Bospor Bohumín  

HC BOSPOR BOHUMÍN – HC STUDÉNKA 3:9 (1:2,0:7,2:0) 

stav série 0:1

Branky a nahrávky: 10. Ivan (TS), 41. Javín (Ivan), 43. Putniorz (Javín, Tobola) – 11. Štěpják (J. Sluštík, Novák), 16. J. Sluštík (Pokorný), 24. Štěpják (Novák), 27. Martinčík (Čáň), 27. Sochorek (Marek Tomášek), 30. Janečka (Sochorek, Marek Tomášek), 35. Sochorek (TS), 36. J. Sluštík (Pokorný), 36. Čáň (Martinčík, Štubňa).

Vyloučení: 9:5 Využití: 2:1 Střely na branku 31:35 Rozhodčí: Tomáš Krenželok, Vít Hykel – Daniel Majetný, Michal Novák. Diváci: 150 Průběh utkání: 1:0, 1:9, 3:9. 

HC Bospor Bohumín: Šrámek (27.-36.Unzeitig) – Javín, Čahoj, Zátopek, Ovčaří, Čintala, Kropka – Mikšan, Ivan, Putniorz, Kovalski, Tobola, Holý, Šmíd, Fejko, Král, Špak. Hrající trenér: M. Ivan.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Lyčka, Jedlička, Trubka, Novák, Bolek, Pelikán – Sochorek, Marek Tomášek, Janečka – Štěpják, J. Sluštík, Pokorný – Štubňa, Čáň, Martinčík. Trenér: M. Pokorný st.  

Reportáž

Pokorného hoši vlétli do souboje s týmem hrajícího trenéra Marka Ivana bez ostychu, a i když inkasovali jako první, tak po trefách Štěpjáka a Sluštíka vedli po první části 2:1. Ve druhé periodě však přišla ze strany Studénky nevídaná smršť, která měla za následek sedm gólových ran a jasné vedení 9:1. Zajímavostí je rovněž fakt, že Studénka ve druhém dějství vyhnala z branky Šrámka, kterého nahradil Unzeitig, který však během necelých deseti minut pětkrát inkasoval a mazal tak zpátky na střídačku.

Byli jsme povzbuzeni postupem a do zápasu jsme šli s velkým odhodláním vrátit Bohumínu loňské vyřazení. Ve druhé třetině nám tam spadlo úplně všechno. Hráli jsme dobře odzadu a chodili jsme do nebezpečných brejků,“ vracel se k drtivé výhře trenér Studénka Miroslav Pokorný, jenž však konečný výsledek rozhodně nepřeceňuje. 

„Je úplně jedno kolik to skončilo. Prostě jsme vyhráli první zápas a jedeme dál. Moc dobře víme o síle Bohumína,“ krotí euforii studénecký lodivod. V závěrečné třetině už se duel pouze dohrával a Bospor dvěma přesilovkovými góly upravil na konečných 3:9. Studénce se do sestavy vrátil slovák Štubňa, ale naopak stále schází produktivní forvard Orszulik.

Sérii pokračuje už ve středu, kdy bude jako domácí celek vedena Studénka, která si soupeře pozvala tentokráte do Poruby, kde bude úvodní buly vhozeno v 18 hodin.

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htmlZdroj: https://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/studenka-porazila-v-koprivnici-cesky-tesin-a-je-krok-od-semifinale-20180216.htm


Další zápas 1. semifinále:

HC Orlová - HK Krnov 1:0 sn stav série 1:0

 

Program semifinále – 2. zápasy, středa 28.2.2018, 18:00 hodin:

HC Studénka - HC BOSPOR Bohumín hraje se v Ostravě-Porubě, RT TORAX ARENA
HK Krnov - HC Orlová  

 

 

 čtvrtfinále

 

   semifinále

 

                    finále

 

 

14.2.

17.2.

21.2.

                   

 

Orlová

7:1

6:3  x                    

 

H.Benešov

                   

 

           

24.2.

28.2.

3.3.

         

 

Bohumín

6:1

 5:2  x  

Orlová

 1:0sn  2:3      

6.3.

8.3.

10.3.

12.3.

14.3.

F.Místek "B"

 

Krnov

 

F1

         
                   

F2

Studénka

 5:3

  
   5:6

 

6:5 sn  

Bohumín

 3:9  4:6  x              

Č. Těšín

 

Studénka

             
                               

Poruba "B"

 

0:3

 

 5:3  3:5                        

Krnov

                       


Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.

AKTUALITY

preview
klikni zde      


 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz