Ve druhém finálovém zápase zvítězili hokejisté Studénky v Polárce ve Frýdku-Místku nad Orlovou 4:1 a srovnali stav sérii na 1:1. Na úvodní branku se čekalo až do poloviny zápasu, do vedení se dostala Studénka zásluhou Davide Čáně. Tentýž hráč v úvodu třetí periody přidal druhou branku a když o necelou minutu později překonal potřetí Urbánka Miroslav Pokorný ml. byla to Studénka, která byla na koni. Dvě rychlé branky v úvodu třetí periody rozhodly. Na co se dnes mohli studénečtí spolehnout, to byla jistota v bráně a výborný výkon brankáře Honzy Baldíka, který držel čisté konto až do 55. minuty, ale nakonec kapituloval. Černou gumu musel lovit ze své klece, když Orlová snížila přesnou trefou Lumíra Rosůlka na rozdíl dvou branek. V závěru utkání to Orlová zkoušela ještě s šesti muži v poli, ale byli to Pokorného svěřenci, kteří uzavřeli účet utkání, když do opuštěné branky  a zároveň s klaksonem třetí sirény vstřelil čtvrtou branku Martin Štěpják. Série je tedy nerozhodná 1:1, hrát se tak budou ještě minimálně dva zápasy.

Třetí finálový zápas se odehraje opět v Polárce v sobotu 10. března v 17 hodin, čtvrtý zápas je pak na programu v pondělí 12. března od 18 hodin v Orlové.

2. zápas Finále playoff KLM, čtvrtek 8.3.2018, 18:00 hodin, ZS Polárka Frýdek-Místek  FOTOGALERIE ZDE a ZDE

HC STUDÉNKA – HC ORLOVÁ  4:1  (0:0, 1:0, 3:1)

stav série 1:1

Branky a nahrávky: 30. Čáň (Štubňa, Orszulik), 43. Čáň (Štubňa, Orszulik), 44. Pokorný (J. Sluštík), 60. Štěpják (J. Sluštík)  55. Rosůlek (Juhasz).

Vyloučení: 4:6 Bez využití Střely na branku: 36:27 Rozhodčí: Martin Smeták, Tomáš Krenželok  Michal Novák, Daniel Majetný. Diváci: 227. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Studénka: Baldík (Smetana) – Jedlička, Pelikán, Trubka, Novák, Holanik, Bolek – Marek Tomášek, Sochorek, Janečka – J. Sluštík, Pokorný, Štěpják – Štubňa, Čáň, Orszulik – Martinčík.  Trenér: M. Pokorný st.

HC Orlová: Urbánek (Gleich) – Zientek, Hegegy, Tomis, Deutsch, Kytka, Zamecznik, Sznapka  Juhász, Petrák, Kotásek, Grepl, Matějíček, Dýrr, Rosůlek, Vaštík, Zákuťanský, Lenomar, Benka-Rybár. Trenér: D. Marosz.

Reportáž

Povedlo se! Hokejisté Studénky zvládli druhou partii letošního finále play-off krajské ligy, když si v náhradním domovském azylu ve Frýdku-Místku poradili s Orlovou 4:1 a srovnali tak stav finálové série, která pokračuje opět v Polárce již v sobotu od 17 hodin.

Ve čtvrtečním utkání byli ústředními postavami oba muži v maskách. Studénecký Baldík i Urbánek z Orlové totiž na dlouho zavřeli své klece. S bezbrankovým stavem se poprvé hnulo až v polovině zápasu, ve které poslal Studénku do vedení Čáň.

Studénečtí podali oproti úvodnímu finálovému duelu daleko lepší výkon. „Museli jsme něco změnit, protože jsme v prvním zápase hráli špatně. Nechci to moc rozebírat, ale prostě jsme trošku změnili styl hry a přineslo nám to ovoce,“ pochvaloval si trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým rozhodl o osudu druhého finále zkraje třetího dějství.

Nejprve se ve 43. minutě trefil znovu Čáň, na kterého navázal v další minutě přesným zásahem Miroslav Pokorný mladší, jenž zvyšoval již na 3:0. Spolehlivý Baldík pak přišel o čisté konto až v 55. minutě, kdy ho překonal Rosůlek. Orli to pak ještě v závěru zkoušeli při hře bez brankáře, ale v poslední vteřině ještě přidal definitivní štempl na vítězství Studénky gólem do prázdné branky Štěpják, jenž si předtím v průběhu utkání několikrát vylámal zuby na Urbánkovi.

„Měli jsme spoustu šancí, ale oba gólmani chytali velmi dobře. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale nakonec to byl z naší strany povedený zápas. Kulisa byla taky perfektní a konečně jsme zlomili prokletí Polárky, kde jsme vyhráli poprvé v sezoně,“ oddechl si trenér studéneckých hokejistů.

Finále, které se hraje na tři vítězná utkání, pokračuje již zítra znovu v Polárce. Třetí díl finále se měl hrát původně v Orlové, ale tam se o víkendu koná žákovské mistrovství ČR v krasobruslení, takže došlo ke změně pořadatelství u třetího a čtvrtého utkání, které je na programu v pondělí od 18 hodin v Orlové.

Zbylý program série: v sobotu 10. března od 17 hodin ve Frýdku-Místku, v pondělí 12. března od 18 hodin v Orlové a případně ve středu 14. března od 18 hodin v Orlové.

PLAY-OFF 2018

5:3  3:5

Krnov

Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.

VÝSLEDKY ZÁPASŮ

Muži | sobota 20.10.2018
HC Studénka – HK Nový Jičín B

Mladší žáci | sobota 20.10.2018
HC AZ Havířov – HC Studénka

Starší žáci | sobota 20.10.2018
HC AZ Havířov – HC BOSPOR Bohumín

TRÉNINKY "A TÝM"

aktualizace 19/10/2018

den

datum

čas

tým

hala

26/10 18:30 MUŽI MFHVítk.

12489214_535337823306731_8809577456139421240_o.jpg - 30.08 kb

Zpravodajský týdeník TV ODRA 19.10.2018 mrkni ZDE

NAPSALI O NÁS:
Senzace! Studénka neměla stadion, přesto slaví titul. Článek na webu hokej.cz si můžete přečíst ZDE

4/6/2018
Krajské hokejové týmy čekají výjezdy do jižních Čech
(více ZDE)

13/3/2018
Studénecký vagón je v cíli! Pokorného celek slaví titul
(více ZDE)