preview

HC Studénka - vítěz Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje 2017/2018

Bravo, bravo, bravo! Tak tohle by čekal málokdo. Neodehráli jediný zápas v sezoně 2017/2018 na domácím ledě, všechny zápasy museli absolvovat na

kluzištích soupeřů, včetně tréninků. Přesto to borci ze Studénky dokázali a slaví se obrovský úspěch studéneckého hokeje, je to ten nejlepší dárek k 70. letému výročí založení hokejového klubu ve Studénce!

Neuvěřitelné, fantazie je na světě! Hokejisté Studénky se stali mistry Krajské hokejové ligy s.r. 2017/2018 po dlouhých 16-ti letech!!! Ve 4. finálovém zápase zvítězili na ledě Orlové po neskutečným výsledku 12:2, základem úspěchu byla úvodní část a čtyřbrankový komfortní náskok. Celkově tak Studénka vyhrála 3:1 na zápasy.

4. zápas Finále playoff KLM, pondělí 12.3.2018, 18:00 hodin, ZS Orlová FOTOGALERIE ZDE

HC ORLOVÁ – HC STUDÉNKA 2:12 (0:4, 1:5, 1:3)

konečný stav série 1:3

Branky a nahrávky: 21. Rosůlek (Lenomar, Kytka), 43. Vaštík (Tvrdík)  8. Štěpják (Novák, Pelikán), 9. Novák (Štěpják), 13. Sochorek (Janečka, Tomášek Marek), 19. Sochorek, 28. Orszulik (Martinčík), 31. Pelikán (Pokorný), 32. Tomášek Marek (Sochorek), 36. J. Sluštík (Jedlička, Sochorek), 40. Novák (J. Sluštík, Štěpják), 52. Čáň (TS), 55. Tomášek Marek (Martinčík), 59. Janečka (Tomášek Marek).

Vyloučení: 6:6, navíc Juhasz (Orlová) 5 minut + do konce utkání Využití: 1:4  Střely na branku: 29:38  Rozhodčí: Martin Smeták, Vít Hykel - Lukáš Kudlička, Ladislav Opravil Diváci: 450. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:9, 2:9, 2:12

HC Orlová: Gleich (13. Urbánek) – Zientek, Hegegy, Petrák, Grepl, Kytka, Rosůlek  Juhász, Kotásek, Tomis, Tvrdík, Zamecznik, Matějíček, Dýrr, Vaštík, Zákuťanský, Lenomar, Pavlas, Benka-Rybár. Trenér: D. Marosz.

HC Studénka: Baldík (57. Smetana) – Jedlička, Pelikán, Lyčka, Novák, Holanik, Bolek – Marek Tomášek, Sochorek, Janečka – J. Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Čáň, Orszulik. Trenér: M. Pokorný st.

Reportáž

První utkání finálové série letošního play-off krajské hokejové ligy proti vítězi základní části z Orlové sice prohráli, ale poté se rozjeli k nevídané jízdě, kterou zakončili drtivým vítězstvím 12:2, po kterém mohli slavit třetí finálovou výhru. Ta jim vynesla mistrovský titul a možnost postupu do 2. ligy! Hokejisté Studénky zaslouží absolutorium. Družina Miroslava Pokorného staršího totiž v sezoně 2017/2018 neodehrála vinou uzavření zimního stadionu ve Studénce jediný zápas v domácím prostředí a i přes řadu komplikací a složitých dojíždění si nakonec mohla vychutnat slastný titul. Noc z pondělí na úterý tak byla ve Studénce hodně dlouhá!

„Ona ještě pořád jede. Ještě jsme neskončili a pořád slavíme. Kluci si to zaslouží, protože to, co předvedli, tak to je ojedinělé a hned tak se to opakovat nebude,“ sdělil Deníku po oslavné noci kouč mistrovské Studénky Miroslav Pokorný starší.

Oslavy vítězů probíhaly už na orlovském ledě, následně v kabině, kde nechyběly vítězné doutníky a vše pak vyvrcholilo po přesunu do restaurace na zimáku ve Studénce. „Snad tam nespadla ta střecha, kvůli které je zimák uzavřený, protože to bylo velké. Čekali na nás i fanoušci, takže to byl nádherný příjezd. Myslím si, že hráči ještě ani nejsou doma,“ usmál se při úterním ránu Pokorný. Studénka se dočkala titulu v krajské lize po dlouhých šestnácti letech, protože naposledy triumfovala v sezoně 2001/2002.

DOSTAL JSEM NÁDHERNÝ DÁREK K NAROZENINÁM, ŘÍKÁ POKORNÝ

Zkušený kouč navíc v pondělí 12. března slavil narozeniny a jeho svěřenci mu tak při výhře 12:2 čepovali vítěznou dvanáctku. „Nádherný dárek,“ potvrdil trenér studéneckých hokejistů, kterého přitom v srpnu ani nenapadlo, že sezona bude mít mistrovskou tečku. Ve Studénce totiž museli řešit problémy s uzavřením stadionu a v jednu chvíli se nevědělo, zdali tým do sezony 2017/2018 vůbec nastoupí. „Byla to pro nás tehdy rána z čistého nebe. Měli jsme hráčskou schůzi a řešili jsme jestli sezonu vůbec odehrajeme,“ připomněl složité období Pokorný. Přitom ve čtvrtfinále play-off proti Českému Těšínu stačilo málo a Studénka mohla mít už nějaký čas po sezoně. Tým se však v rozhodující třetí bitvě vzepřel k obratu a nakonec slavil postup do semifinále, kde po jednoznačných utkáních odklidil z cesty favorizovaný Bohumín.

První finále pak sice Orlová doma vyhrála 5:1, ale poté už slavil pouze studénecký výběr kapitána Marka Tomáška, který svůj tým dovedl až k mistrovskému poháru. Po dvou jasných výhrách v Polárce, kde Studénka v základní části ani jednou nevyhrála, přišla pondělní výuka na ledě Orlů, kde bylo zaděláno na triumf už po první třetině, po které Studénka vedla 4:0. V drtivé cestě za ukončením finálové série už pak rozjetá Studénka nezastavila, a když jedna z opor týmu v podobě brankáře Baldíka, jemuž kryl záda Smetana, inkasovala pouze dvakrát, mohli studénečtí hokejisté slavit málo vídaný triumf 12:2.

„Ten zápas byla naprostá bomba. Chtěli jsme si pohlídat začátek, dali jsme čtyři góly a rozhodli jsme už v první třetině,“ vzpomínal na pondělní triumf hlavní muž studénecké střídačky.

Vzhledem k tomu, že byla zrušena plánovaná baráž o 2. ligu, dostane vítěz letošního ročníku krajské ligy možnost postoupit přímo o patro výše. O plánech a ambicích vítězné Studénky budeme informovat v následujících dnech.

Systém soutěže:
Playoff - družstva umístěná po základní části ve skupině na 1. - 8. místě odehrají 3. kola (čtvrtfinále, semifinále, finále). Čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 vítězná utkání a finále na 3 vítězná utkání s tím, žen pro sestavování dvojic pro všechna kola této soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěné nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd. První a případně třetí rozhodující utkání (ve finále třetí případně páté rozhodující utkání) se hraje u lépe postaveného družstva po základní části.

Pokud skončí utkání hrané do rozhodnutí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení skončí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V případě že se nerozhodne, následují samostatné nájezdy s pěti různými střelci.