Většina roku 2019 bude ve Studénce ve znamení rekonstrukce zimního stadionu. Konkrétně se jedná o dva souběžně probíhající projekty, a to projekt „Oprava střešní konstrukce nad zimním stadionem“ a projekt „Rekonstrukce technologie chlazení zimního stadionu ve Studénce“. Stavební práce na opravě střechy byly zahájeny 28. ledna a oprava technologie byla započata 20. února.

Oprava střechy si vyžádá odstranění stávajícího střešního pláště – střešní folie, dřevěného záklopu a dřevěných trámků. Následně bude prováděna pokládka nové střešní skladby – hydroizolační vrstva, tepelněizolační vrstvy, trapézový plech. V rámci opravy budou také vyměněny střešní ventilátory, které zajistí větrání prostoru nad ledovou plochou a bude obnovena jímací soustava. Opravu střešní konstrukce provádí společnost H&B delta, s.r.o., která byla vybrána na základě uskutečněného zadávacího řízení. Celkové náklady na opravu střechy dosáhnou  téměř 17,1 mil. Kč a jsou plně hrazeny z rozpočtu města. Stavební práce budou ukončeny na začátku července.

V rámci rekonstrukce stávajícího chladicího systému budou také stavební práce na ledové ploše, budou osazeny nové mantinely, práce se dotknou i prostoru hráčských a trestných lavic. Projekt si vyžádá stavební úpravy technologického kanálu, sněžné jámy, prostoru technologického zázemí a místnosti výjezdu rolby. Realizaci projektu bude zajišťovat společnost Brnofrost spol. s r.o., která byla vybrána jako vítěz zadávacího řízení. Projekt si vyžádá celkové náklady ve výši 33,6 mil Kč. Financování projektu je pokryto půjčkou z prostředků EU ve výši 20.221.758 Kč a dotací ve výši 6.740.586 Kč, která je poskytována z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Realizace bude probíhat po dobu 21 týdnů a do průběhu realizace zasáhne několikatýdenní technologická pauza vynucená  opravou střešní konstrukce.  „Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životního prostředí a Státním fondem životního prostředí České republiky“.

Realizace obou projektů je podrobně koordinována, jelikož je nutné dodržet technologické postupy a bezpečnost práce na staveništi. Spuštění rekonstruované technologie chlazení je plánováno na podzim letošního roku s tím, že příští bruslařská a hokejová sezóna ve Studénce již bude.

FOTKY ZDE

LETNÍ PŘÍPRAVA MUŽI (KVĚTEN, ČERVEN)
Zahajovací trénink proběhne ve čtvrtek 9. 5. 2019 od 18.00 hodin na ZS. Další podrobnosti ZDE
LETNÍ PŘÍPRAVA MLADŠÍ+STARŠÍ ŽÁCI