Během prohlídek mohli návštěvníci vidět interiér, ledovou plochu s novými mantinely a měli možnost nahlédnou do strojovny s novou technologií.

Prohlídku jsme začali vstupem na ochoz přes chodbu k prvním opraveným sociálním zařízením a pokračovali jsme na výhled z tribuny na ledovou plochu, kterou nám teď chlapi dávají dohromady. Dozvěděli se základní principy, jak by to mělo fungovat. Je to taková velká lednička, princip je stejný, jen v mnohem větším měřítku. Dozvěděli se také, že jsme trošku bezpečnější, protože už nemáme 6 tun čpavku, ale jen 1,6 tuny,“ uvedl správce stadionu Ondřej Stanek.

V posledních říjnových dnech byla vytvářena ledová plocha. Tento proces zaměstnává strojníky a ledaře 7 až 8 dní. „Ledová plocha se připravuje tak, že se nejprve zamrazí beton, to trvá nějaké 2 až 3 dny, než se nachladí základní betonová deska. Pak se stříká po milimetrech voda, což je do nějakých dvou centimetrů. Potom se to nabílí, udělají se lajny a zase nastříká další vrstva,“ vysvětlil Alan Bittner, ledař a vedoucí strojník.

Na nadcházející období je plánována další modernizace celého objektu. Šatny hokejistů by měly projít celkovou rekonstrukcí, stejně jako rozvody vody, tepla a elektrického proudu. „Dále plánujeme v příštím roce, nebo v brzké budoucnosti rekonstrukci zázemí, tzn. šaten, které jsou umístěny pod tribunou v areálu zimního stadionu, protože máme již na to vypracovanou projektovou dokumentace z letošního roku, která je vyčíslená na 12 mil. Kč,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

V roce 2017 byl stadion kvůli neodpovídajícímu stavu střechy uzavřen a město se rozhodlo pro jeho rozsáhlou rekonstrukci.

„Samozřejmě se to nevyvinulo ze dne na den. Má snaha už od mého nástupu v roce 2013 byla, aby střecha zimního stadionu prošla rozsáhlou a úplnou rekonstrukcí, tak, aby byla zajištěna bezpečnost. Střecha se opravovala postupně, ale ne v úplném rozsahu, tak jak to máme dnes, a kdy je zajištěno, že přes střechu neprší a nevznikají tam žádné problémy jak technického, tak bezpečnostního rázu“, uvedla ředitelka SAK Studénka Hana Maiwaelderová.

Nyní je stadion plně funkční a ledovou plochu už hokejisté vyzkoušeli. První zápas na dlouho očekávaném domácím ledě se uskuteční 16. listopadu.

Autor: Tereza Rusková

Reportáž ZDE

AKTUALITY

20.5.2020

Výroční členská schůze HC Studénka se uskuteční ve čtvrtek 4. 6. 2020 od 18:00 hodin v klubovně na zimním stadionu.
Informace zde


18. 5. 2020
LETNÍ PŘÍPRAVA 2020  

Informace pro PŘÍPRAVKU zde
Informace pro MŽ+SŽ zde


 8. 5. 2020  
UVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ V OBLASTI SPORTU K 11. 5. 2020

Česká unie sportu zveřejnila výklad usnesení vlády České republiky č. 490 a 493, platných od 11. května 2020 rovněž pro oblast tělovýchovy a sportu. Shrnuje základní pravidla pro organizovanou sportovní činnost, provozovanou na amatérské i profesionální úrovni. Bližší i
nformace zde


#HokejDoma:
Trénuj jako hráči NHL


CORE:
 
https://youtu.be/99prmO3D1aw

Driblink: 

https://youtu.be/8SO2EJjvb78

Síla dolních končetin:
 https://youtu.be/LYL9JdnOrEI

Obratnost s tenisáky
https://youtu.be/9oMCHzWI-a4


          

 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz