Studénka zase začne žít hokejem. Stane se tak v sobotu 16. listopadu od 17 hodin, kdy domácí tým bude na nově zrekonstruovaném zimním stadionu hostit v utkání 11. kola Krajské ligy mužů nedaleký Bohumín.

Pro tamní hokejisty a sportovní nadšence jde o velkou událost, protože Studénka se v obci představí poprvé po dvou letech. „Pro klub s takovou tradicí je velké zadostučinění, že stadion už je připraven a funguje. Všichni včetně mládeže se moc těšíme, až ho budeme moci zase využívat a budeme mít vlastní kluziště,“ přiznává předseda klubu a bývalý hráč Vítkovic Martin Tomášek.

Dosud totiž museli svěřenci Miroslava Pokorného ledové plochy v okolních městech. Ať už právě v Bohumíně, Ostravě, Kopřivnici, Karviné či Orlové. „Moc nám kluby pomohly, byť to vyžadovalo jistou obětavost ze strany hráčů, mládežníků, dětí i jejich rodičů, kteří jezdili mimo Studénku. Ale zvládli jsme to,“ ocenil Tomášek. Na nové prostory se těší i šatna. „Je pro nás úleva, že nikde nemusíme dojíždět a cestovat. Na první zápas má přijít snad tisíc diváků, což by bylo skvělé. V kabině není nikdo, kdo by ten zápas neočekával,“ potvrdil útočník Jan Sluštík.

Uvědomuje si, že Bohumín bude chtít složit reparát za porážku 0:14 v úvodu sezony. „Čekám, že i díky Marku Ivanovi to bude vyhecované, bude to mít emoce. Tento týden jsem s ním mluvil, tak říkal, že se těší, až budou lidi zase nadávat,“ usmál se Sluštík.

Sám kouč a sportovní manažer Bosporu Bohumín Marek Ivan bere střetnutí jako každé jiné v základní části. „Nikdy jsme speciální přípravu na utkání v této fázi sezony neměli, naopak, kluci teď měli volno, důležité pro nás bude až play-off,“ uvedl. „Na druhé straně pro ně to bude zážitek a musím říct, že je obdivuji. Dva roky jezdí po cizích stadionech, bez zázemí, špinavou hokejovou výstroj si vozí domů a večer nevědí, kde budou ráno trénovat. Za to klobouk dolů a věřím, že jsou rádi za domácí prostředí. Pro nás to ale specifické nebude,“ doplnil Ivan.

Přímo na stadionu bude i jedna z místních osobností – Miloš Holaň starší. Ten patří spolu se svým synem Milošem, a dále stále aktivními extraligovými hokejisty Vladimírem Svačinou a Martinem Adamským ke slavným odchovancům klubu.

A jaký bude sobotní program? „Začneme už dopoledne modelovým tréninkem přípravky pod vedením našeho metodika Mojmíra Kotase, v 10 hodin vypukne zápas mladších žáků, o dvě hodiny později starších. Pak bude veřejné bruslení a následovat bude právě utkání s Bohumínem. Vše se ponese v slavnostním duchu,“ odhalil na závěr Martin Tomášek.

 

 Zdroj: Novojičínský deník

 

AKTUALITY

20.5.2020

Výroční členská schůze HC Studénka se uskuteční ve čtvrtek 4. 6. 2020 od 18:00 hodin v klubovně na zimním stadionu.
Informace zde


18. 5. 2020
LETNÍ PŘÍPRAVA 2020  

Informace pro PŘÍPRAVKU zde
Informace pro MŽ+SŽ zde


 8. 5. 2020  
UVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ V OBLASTI SPORTU K 11. 5. 2020

Česká unie sportu zveřejnila výklad usnesení vlády České republiky č. 490 a 493, platných od 11. května 2020 rovněž pro oblast tělovýchovy a sportu. Shrnuje základní pravidla pro organizovanou sportovní činnost, provozovanou na amatérské i profesionální úrovni. Bližší i
nformace zde


#HokejDoma:
Trénuj jako hráči NHL


CORE:
 
https://youtu.be/99prmO3D1aw

Driblink: 

https://youtu.be/8SO2EJjvb78

Síla dolních končetin:
 https://youtu.be/LYL9JdnOrEI

Obratnost s tenisáky
https://youtu.be/9oMCHzWI-a4


          

 

Všechna práva vyhrazena.

Copyright © 2014 hc-studenka.cz