Hokejisté Studénky zvládli první čtvrtfinálovou bitvu, když na domácím ledě porazili Orlovou 3:1 a jsou krok od postupu.

Domácí hráči šli do vedení již po 23 sekundách zásluhou Sochorka. Dalších gólových momentů se diváci dočkali až v závěrečné části. Na rozdíl dvou branek zvýšil vedení domácího celku ve 48. minutě Pokorný. Orlovští snížili v 53. minutě gólem Pobuty, v závěru to zkoušeli ještě ve hře bez brankáře, ale vyrovnávací branky se nedočkali, naopak inkasovali, 63 sekund před závěrečnou sirénou trefil prázdnou klec Slovák a Studénka má tak první bod. Poděkování patří divákům, kteří vytvořili báječnou atmosféru, do ochozů stadionu si našlo cestu 453 diváků!

Odveta je na programu ve středu 26. února od 18 hodin v Orlové.

1. Čtvrtfinále Play-off KLM, so 22.2.2020, 17:00, ZS Studénka

HC Studénka – HC Orlová  3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
stav série 1:0

Branky a nahrávky: 1. Sochorek, 48. Pokorný (Sochorek), 59. Slovák (Sochorek) – 53. Pobuta (Korec).

Vyloučení: 1:2, navíc Urbánek, Petrák (oba Orlová - 10 minut za nesp. chování) Bez využití  Rozhodčí: T. Janda – Štěpán, Tvrdý. Diváci: 453. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Studénka: Baldik (Smetana)  R. Gola, R. Tomášek, Trubka, Novák, Lyčka, Janečka, Jedlička  Marek Tomášek, Tatarčík, Slovák, Sluštík, Martinčík, Čáň, Rosypka, M. Žídek, Linduška, Sochorek, Kučera, Orszulik, Pokorný, Trenér: Pokorný st.

Orlová: Urbánek (Křehlík)  Pobuta, Zientek, Zamecznik, Milch, Klus, Štefanka  Grepl, Klíma, Jančar, Přeček, Zakuťanský, Petrák, Korec, Pacoň, Dang. Trenér: Tomis.

Ostatní výsledky 1. čtvrtfinále play-off KLM:
Frýdek-Místek B – Krnov  1:3  (stav série 0:1)  karta zápasu
Český Těšín  – Nový Jičín B 5:4 prodl. (stav série 1:0)  karta zápasu