Zimní stadión ve Studénce byl budován mnoho let. Výstavba probíhala na etapy. Poslední úpravy byly provedeny v roce 1999, kdy byl jako sportovní komplex zkolaudován. Nachází se v centru města na ulici Budovatelská. Nyní slouží jako sportoviště pro širokou veřejnost a pro místní hokejový klub. Sezóna je zpravidla od srpna do konce měsíce března následujícího roku. Po tuto dobu se na ledové ploše vystřídá řada amatérských družstev a o víkendu jsou organizována bruslení veřejnosti.

Adresa:
Budovatelská 770, 742 13 Studénka

Zahájení provozu:
1972

Kapacita:
3 000 míst, z toho 420 míst k sezení

Rozměr hřiště:
58 x 28 m

Souřadnice pro GPS:
49°42'42.023"N, 18°3'13.165"E

Telefon:
+420 774 700 980 - recepce ZS

podatelna@sak-studenka.cz

Jak na zimák?

Busem MHD od nádraží (st. Jesle) do stanice Ul. Budovatelská (čtvrtá zastávka). Nejbližší vlaková zastávka je stanice Studénka - město, která leží na trati Studénka - Bílovec a je z ní vidět stadion. Pěšky se z ní dáte do kopce po ulici Sjednocení a na čtvrté křižovatce zahnete doleva na ulici Budovatelská. Po ní rovně a přijdete ke stadionu. Cesta z vlakové stanice Studénka-město trvá cca 15 minut, z hl. vlakové nádraží cca 20 minut pěšky.

Rozdělení sektorů

Sektor hostí je za brankou, hned vedle hostující střídačky. Domácí kotel je hned vedle nad hostující trestnou lavicí. Sektory jsou odděleny zábradlím a při rizikových zápasech hlídkují policisté a je zvýšený počet pořadatelského sboru.

Jednorázové vstupenky

Děti (do 15 let *), ZTP+ doprovod: zdarma
Dospělí: 50,-

Veřejné bruslení

Cena - bruslení: 50,-/30,-
Broušení bruslí: 50,-
Půjčovna bruslí: 50,-

Popis stadionu

Na tribuny jsou dva vchody, otevřen bývá většinou jen jeden. Pokud však přijede velká skupina fanoušků hostí, otvírá se pro ně samostatný vchod. Na stadionu jsou dva bufety. Dále je v prostorách stadionu Sportovní centrum (fitcentrum, bazén s vířivou vanou, sauna, bowling, a ubytování pro 30 osob). 30 m od zimního stadionu se nachází restaurace a pizzerie Sport.

Historie stadionu

Zastřešen v roce 1981, rekonstrukce proběhla v roce 1999. Plexiskla instalována v létě 2002. Střešní konstrukce, byla původně určena pro jiný zimní stadion, ale po pěti letech a přistavění několika nosných pilířů však byla použita ve Studénce.

Vlastník stadionu:
Město Studénka