Představení nového šéftrenéra mládeže HC Studénka
Zveřejněno: 05.06.2023, Autor: Redakce

V rámci blížící se nadcházející nové hokejové sezóny 2023/2024 dochází v klubu HC Studénka k jedné zásadní změně, a tou je posílení trenérského týmu o Michala Nevrklu, který do klubu přichází z nedaleké Kopřivnice. Michal  bude od 1.7.2023 zastávat funkci šéftrenéra mládeže s tím, že se již od 1.6.2023 začal zapojovat do probíhající letní přípravy včetně náboru dětí ve školkách.
Přejeme mu, aby se co nejlépe adaptoval v našem hokejovém prostředí a seznámil se svými svěřenci a rodiči tak, aby v hlavní sezóně mohl předat své zkušenosti a pomohl nám k sportovnímu růstu a zkvalitnění trenérsko-metodické práce v našem klubu. Stále cítíme, že se v této oblasti můžeme zlepšovat a máme rezervy, s příchodem Michala věříme, že se nám cíl podaří naplnit.

Vážení rodiče,

jmenuji se Michal Nevrkla a od 1.7.2023 nastupuji na pozici trenéra ČSLH. Nejsem si jistý zdali mě všichni rodiče znají, proto přikládám foto a níže několik důležitých milníků v mé hokejové a trenérské kariéře. Věřím, že se budeme pravidelně potkávat na zimním stadiónu a rád bych se s každým seznámil také osobně v rámci schůzek jednotlivých kategorií. Na těchto setkáních bych Vás také rád seznámil s mými plány v našem klubu, s vizí a dalším rozvojem mládeže v hokeji v našem městě. Věřím že budeme společně spolupracovat, správně komunikovat a cíleně rozvíjet všechny mládežníky hokejového klubu ve Studénce.

• Celou moji mládežnickou kariéru jsem trénoval a hrál v HC Kopřivnici
  • Po absolvování základní vojenské služby jsem odehrál 2 roky v 2.národní a krajském přeboru v Kopřivnici
  • Následně jsem 1 rok odehrál nejvyšší soutěž v Itálii v HC Bruneck a poté 1 sezónu v nejvyšší italské lize za klub SV Kaltern a následně ve stejném klubu 4 sezóny ve druhé nejvyšší italské soutěži. V tomto klubu se mi podařilo dosáhnout ocenění za nejlepšího obránce v počtu dosažených kanadských bodů a v jedné sezóně jsme s klubem dosáhli na titul vícemistra ligy
  • Další sezónu jsem odehrál také v Itálii v klubu HC Neumarkt v druhé nejvyšší soutěži kde jsem skončil třetí mezi obránci v kanadském bodování
  • Dalších 8 sezón jsem se již naplno věnoval trénování dětí a mládeže v Itálii v klubu SV Kaltern, jednalo se o 1-3 třídu celkem 5 sezón a následně mladší a starší žáky dvě sezóny. V poslední 8 sezóně u klubu HC Kaltern jsem zastával pozici šéftrenéra přípravky
  • Poslední rok v Itálii jsem působil u klubu SV Lana na pozici šéftrenéra mládeže a zároveň sportovního manažera
  • Od roku 2020 jsem trénoval mládež v HC Kopřivnici.