OPA–STU 1:3 – Bravo! Junioři zvítězili v Opavě a postupují do finálové nadstavbové skupiny!
Zveřejněno: 11.02.2024, Autor: Redakce

Obrovský úspěch a postup last minute!  Stalo se něco, co by asi málokdo čekal. Studénečtí junioři si nedělní výhrou (branky 2x Hudec, Brovják) v Opavě zařídili pod vedením kouče Miksy postup do finálové nadstavbové části o postup do I. ligy juniorů! Z Moravskoslezské skupiny postupují Opava jakožto vítěz skupiny a druhá Studénka. Oba celky mají tak právo startovat v nadstavbové skupině, kde se utkají s Třebíčí, Wariorrs Brnem, Zlínem a Valašským Meziříčím o jedno postupové místo do závěrečného play-off o postup do Ligy juniorů. Nadstavbová část se hraje dvoukolovým systémem doma/venku. Studénka odstartuje nadstavbu dvěma venkovními zápasy, v pátek 16.2.2024 opět v Opavě a v neděli 18.2.2024 ve Zlíně. První domácí utkání nadstavbové části je na programu v pátek 23.2.2024 proti HC Bobři Valašské Meziříčí

HK Opava – HC Studénka 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)  Zápis o utkání ZDE
Branky a nahrávky: 49. Drastich (Petruška, Nádeníček) – 17. Brovják (Pelikán), 20. Hudec (Žaloudek), 31. Hudec (Tomášek, Pelikán).
Vyloučení: 3:5, navíc Platzek, Wendelin (oba Opava) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1
Rozhodčí: Lukáš Kroček Zdeněk Kopečný, Tomáš Binar. Průběh utkání: 0:3, 1:3. Diváci: 62.

HK Opava: Haničák (Pernica) Drastich, Rychtr, Kohut, Duškevič, Číž, Grigarčík Benš, Glos, Hrdý, Platzek, Vojkuvka, Popelka, Nádeníček, Krvač, Welke, Petruška, Wendelin.
HC Studénka: F. Juříček Dedek, Rotter, Kalvoda, Kovář, Pelikán, Staněk Brovják, Hudec, Murin, Foltýn, Žaloudek, Subik, Konečný, Pross, Tomášek.
Konečnou tabulku Regionální ligy juniorů 2023/24 sk. 11-12 naleznete ZDE.