ROZHODNUTO: Ledová plocha ve Studénce rozpuštěna!
Zveřejněno: 21.10.2020, Autor: Kateřina Wroblová

Omezení spjata s koronavirovou krizí opět uzavřela veškeré kulturní a sportovní dění ve Studénce. Od 5. října jsou proto uzavřena veškerá sportoviště a zrušeny musely být také všechny kulturní akce. Rada města Studénky mj. rozhodla o rozpuštění ledové plochy na zimním stadionu ve Studénce. Více zde

Rada města rozhodla na svém jednání dne 15.10.2020 v souvislosti s aktuální sérií opatření vlády ČR o dočasném rozpuštění umělé ledové plochy na zimním stadionu, a to po dobu trvání mimořádných opatření, které omezují amatérský sport či volnočasové aktivity na zimním stadionu.

Důvodem je zejména skutečnost, že se všeobecně očekává prodloužení omezujících opatření ze strany vlády a vynakládat několika tisícové částky na udržování ledové plochy bez jakéhokoli využití je nesmyslné. Hranice kdy se ekonomicky vyrovná rozpuštění ledu s jeho následným uvedením do provozu, je cca 43 dnů a při jakémkoli delším trvání mimořádných opatření, bude rozhodnutí rozpustit led přinášet finanční úsporu.

Každopádně ihned po uvolnění mimořádných opatření s opětovnou možností ledovou plochu znovu využívat ze strany HC Studénka popř. veřejností, bude proces tvorby nové ledové plochy zahájen.