Výkonný výbor ukončil soutěže mládeže. Hrát nebudou junioři ani žáci
Zveřejněno: 12.03.2020, Autor: Kateřina Wroblová

Epidemie koronaviru má vliv také na všechny tuzemské soutěže hokejové mládeže. Výkonný výbor Českého hokeje dnes zrušil jejich veškerý program v závěru sezony, soutěže juniorů dorostenců i žáků jsou s okamžitou platností ukončeny.

Nedojde tedy na play off DHL Superpoháru ani na další chystané bitvy. Výkonný výbor Českého hokeje uložil krajským a okresním výkonným výborům, aby stejně postupovaly v případě soutěží, které řídí ve vlastní působnosti.

Zákaz zápasů hokejové mládeže přišel v návaznosti na opatření vlády a Bezpečnostní rady státu, která v pondělí zakázala veřejné akce s účastí víc než 100 lidí. Epidemiologická hrozba nyní vládu přiměla k řešení, zda rozhodnutí ještě nezpřísnit.

Oznámení o ukončení mládežnických soutěží zastihlo některé hráče krátce před dnešními plánovanými zápasy. Například junioři Karlových Varů a Mountfieldu už v lázeňském městě absolvovali rozbruslení, ovšem poté už zůstali v kabinách a na ledě si udělali jen fotografie na památku. Utkání a žádné další se už neuskuteční.

„Výkonný výbor ČSLH vzal při rozhodování v potaz jak většinové názory klubů, tak skutečnost, že situace se velmi rychle vyvíjí, nejsou vyloučena další, zpřísňující opatření ze strany státních orgánů ani kroky, které přijmou v rámci vlastní kompetence regionální, krajské nebo městské instituce," konstatuje vedení Českého hokeje v tiskové zprávě.

Rozhodnutí přichází v době finiše všech soutěží. „Členové výkonného výboru vyjádřili politování, že přijaté kroky poznamenají závěrečnou část soutěží, které jsou pro kluby, hráče i fanoušky vyvrcholením celoroční práce a sezony. Jednoznačnou prioritou je ovšem ochrana zdraví všech účastníků utkání, zvlášť v případě nezletilých osob," uvádí stanovisko.

„Výkonný výbor ČSLH současně ocenil konstruktivní přístup účastníků obou nejvyšších soutěží, kteří se vzhledem ke vzniklé, zcela výjimečné situaci dokázali oprostit od partikulárních zájmů a domluvit na společných krocích a řešení," doplňuje znění tiskové zprávy, kterou hokej.cz poskytl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.