STU-KRN 6:4 - První výhra v novém roce! Studénka vyhrála nad Krnovem
Zveřejněno: 08.01.2023, Autor: Redakce

Hokejisté Studénky se po dlouhé době opět představili domácímu publiku. V prvním zápasu roku 2023 se dokázali šestkrát střelecky prosadit a proti Krnovu doma zvítězili poměrem 6:4. Po napínavé bitvě zůstaly tři body doma a Studénka tak zvítězila pošesté v řadě. Za domácí se hattrickem blýskl útočník Adam Uhlár.

V dalším kole nastoupí Studénka na ledě lídra soutěže v Orlové. Zápas se hraje v sobotu 14. ledna 2023 od 17 hodin v Orlové.

HC Studénka – HK Krnov 6:4 (1:1, 3:2, 2:1) ZoU
Branky a nahrávky: 5. Uhlár (Lyčka), 29. Timura (Prepsl), 32. Štěpják (Trubka), 36. Uhlár (Tomášek), 51. Tomášek (Štěpják), 57. Uhlár (Linduška) – 18. Zelenka (Havlíček), 37. Michálek (Hradil), 39. Michálek (Havlíček, Kysela), 58. Weiss (Baďura).

Vyloučení: 7:7 navíc Weiss (Krnov) 10 minut. Využití: 2:1 Rozhodčí: Blaževič – Lasák, Tošenovjan. Diváci: 245. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4.

HC Studénka: Kohn (Hoďák) – Jedlička, Novák, Gola, Trubka, Lyčka, Prepsl, Janečka – Linduška, Štěpják, Pokorný, Timura, Tomášek, Čáň, Žídek, Tatarčík, Uhlár, Orszulik. Trenér: Fleischmann.

HK Krnov: Vítek – Kocián, Zouhar, Zelenka, Slavík, Kysela – Michálek, Hradil, Weiss, Hon, Peterka, Baďura, Závodník, Kubík, Kostovský, Havlíček. Trenér: Galvas.

Ohlasy trenérů:
Jaroslav Fleischmann (Studénka):
Dnešní zápas, se od počátku odvíjel v naší režii a postupným tlakem jsme si vytvářeli šance, které se nám bohužel nepodařilo gólově potvrdit. Vždy, když jsme odskočili, tak soupeř stav stáhl a do konce zápasu držel šanci na lepší výsledek. Naštěstí rozhodla větší zkušenost hráčů, střelecká pohoda, jistý výkon gólmana, a to i přes zdravotní problémy a těžké utkání jsme dovedli k prvnímu vítězství v tomto roce.
David Galvas (Krnov):
Když se zpět za utkáním ohlédnu, tak to nebyl z naší strany herně špatný zápas. První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, čemuž odpovídalo i skóre. Ve třetí třetině jsme chtěli rychle vyrovnat. Jenomže jsme otevřeli hru, udělali chyby a domácí to dokázali potrestat. V závěru utkání jsme chtěli zkusit power play. Jenomže přišlo naše vyloučení a bylo po naději.