1.ČF: STU-HBE 5:6P - Studénka ztratila úvodní čtvrtfinálový duel v prodloužení
Zveřejněno: 18.02.2023, Autor: Redakce

1. zápas čtvrtfinále play-off krajské ligy:
HC STUDÉNKA
TJ HORNÍ BENEŠOV 5:6 prodl. (0:1, 1:2, 4:2 - 0:1) stav série 0:1 ZoU  Pavouk playoff

Branky a nahrávky: 39. Štěpják, 45. Uhlár (Čáň, Tomášek), 46. Trubka (Čáň), 48. Čáň (Novák, Trubka), 60. Uhlár15. Vrabel (Měch), 30. Tůma (Vrabel), 33. Polok (Vlašánek), 46. Vrabel (Měch), 49. Bršlica, 67. Christ (Měch, Tůma).

Vyloučení: 4:8 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1  Rozhodčí: Lukáš Janda, Michael Hranoš – Ladislav Opravil, Daniel Majetný. Diváci: 275. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5 - 5:6P.

HC Studénka: Kohn (Dobečka) – Jedlička, Bolek, Novák, Trubka, Lyčka, Prepsl – Linduška, Štěpják, Pokorný, Timura, Tomášek, Čáň, Žídek, Tatarčík, Uhlár, Orszulik. Trenér: Fleischmann.

TJ Horní Benešov: Wanecki (Drnda) – Christ, Podzimný, Tůma, Bršlica, Tichý, Čermák – Hejhal, Měch, Vaněk, Vrabel, Polok, Kocián, Hlísta, Hendrych, Mlýnek, Vlašánek. Trenér: Mičola.

Ohlasy po utkání
Jaroslav Fleischmann, trenér Studénky:

První utkání v domácím prostředí jsme zahájili značně nervózní, a to se negativně promítlo v úvodní třetině, kdy nás soupeř svoji chytrou a vyčkávací obrannou hrou přehrával a vstřelil nakonec úvodní branku. V dalším průběhu utkání jsme bojovným výkonem dokázali vyrovnat, ale v prodloužení soupeř využil našich chyb. To, že nám první zápas nevyšel, je výzvou pro celý tým, spravit si chuť ve středu na ledě soupeře a vrátit se v sobotu zpět do Studénky, a v domácím prostředí zabojovat o postup do semifinále.

Martin Mičola, trenér Horního Benešova:
Bylo to infarktový zápas. Vstup do utkání nám vyšel. Ve druhé třetině jsme už vedli 3:0 a vypadalo to, že utkání dotáhneme v klidu do vítězného konce. Bohužel se tak nestalo. Studénka v závěru druhé třetiny dala kontaktní gól. Ve třetí třetině pomohly domácím přesilovky. Přišlo mi, že některá vyloučení byla z kategorie hodně přísných. Závěr jsme nezvládli po taktické stránce a šlo se do prodloužení. V něm jsme přežili přesilovku soupeře a následně se nám z tlaku podařilo vstřelit vítězný gól. Za předvedený výkon jsme si výhru zasloužili. Gól vstřelil Petr Christ, který se prosadil střelou od modré. Chceme tuto sérii ukončit už ve středu. Věřím, že nám k tomu pomohou i naši fanoušci.

Ostatní výsledky 1. zápasy čtvrtfinále:
Uničov – Krnov 1:2 (stav série 0:1), Orlová – Český Těšín 8:2 (stav série 1:0), Frýdek-Místek B -  Bohumín 3:6 (stav série 0:1).