2.ČF: HBE-STU 6:0 - Velké zklamání. A-týmu předčasně skončila sezóna už ve čtvrtfinále
Zveřejněno: 23.02.2023, Autor: Redakce
2. zápas čtvrtfinále play-off krajské ligy:

TJ HORNÍ BENEŠOV  HC STUDÉNKA 6:0 (3:0, 2:0, 1:0). Konečný stav série 2:0
ZoU Pavouk playoff
Bran
ky a nahrávky: 4. Vlašánek (Hendrych, Tichý), 14. Tichý (Měch, Polok), 15. Bršlica (Měch, Hendrych), 31. Tůma (Měch, Polok), 40. Hlísta (Tichý, Vaněk), 47. Kocián (Měch, Tůma).

Vyloučení: 4:5  Využití: 2:0 Rozhodčí: Martin Konvička, Michael Hranoš – Jan Bednář, Jakub Frančiak. Diváci: 308 Průběh utkání: 6:0.

TJ Horní Benešov: Wanecki (Drnda) – Christ, Podzimný, Tůma, Bršlica, Tichý, Čermák, Hejhal – Měch, Vaněk, Vrabel, Polok, Kocián, Fraš, Hlísta, Hendrych, R. Vlašánek. Trenér: Mičola.

HC Studénka: Kohn (Chylík) – Jedlička, Bolek, Novák, Gola, Trubka, Lyčka, Prepsl – Linduška, Štěpják, Pokorný, Kučera, Timura, Tomášek, Čáň, Žídek, Tatarčík, Uhlár, Orszulik, Konečný. Trenér: Fleischmann

Ohlasy po utkání
Jaroslav Fleischmann, trenér Studénky:

Soupeř hrál zodpovědně, nepustil nás před bránu a střely si výborný brankář v klidu pohlídal. V první třetině na nás domácí vlítli a povedlo se jim vstřelit tři branky a zkušený mančaft jako je Horní Benešov, si to už do konce zápasu v klidu pohlídal. Paradoxem je, že z našeho největšího tlaku, nám dal soupeř další branky. Kluci dřeli, bojovali o každý puk, ale Benešov byl prostě lepším týmem a nebojím se je tipovat, na celkového vítěze. Orlová bude mít velkého soupeře!

Martin Mičola, trenér Horního Benešova:
Věděli jsme, že Studénka má kvalitní tým. Do odvety jsme šli s taktikou, kterou všichni do puntíku plnili, což byl základ. Vytvořili jsme si tříbrankový náskok. To nás uklidnilo, navíc v brance jsme měli výborného Waneckého. Play off je úplně jiná soutěž. Je vidět, že kluci si ho užívají. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo

Ostatní výsledky 2. zápasy čtvrtfinále:
Krnov – Uničov 2:3 (stav série 1:1), Český Těšín – Orlová 0:8 (konečný stav série 0:2), Bohumín –  Frýdek-Místek B 3:4 (stav série 1:1).

Z TISKU: Horní Benešov sestřelil Studénku, dorazil i Fantomas