Týdne hokeje ve Studénce si vyzkoušelo 26 nových hokejových nadějí
Zveřejněno: 30.01.2022, Autor: Kateřina Wroblová

V sobotu 29. ledna 2022 proběhla na zimním stadionu ve Studénce již tradiční akce v rámci Týdne hokeje s názvem „Pojď hrát hokej“. 26 nových malých hokejových nadějí, bez rozdílu dovedností, měla možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou nebo hokejistkou. KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE

Od 9:30 hodin probíhala registrace. Všichni děti byli odměněni sladkostmi a dárky, které poskytl náš klub a ČSLH.  Po registraci rodiče i děti dostali hokejovou instruktáž na video prezentaci, kterou vedl šéftrenér mládeže našeho hokejového klubu Mojmír Kotas. Děti a rodiče se dozvěděli informace o klubu, jak ekonomicky nenáročný hokej na místní klubové úrovni je. Děti i jejich rodiče se dozvěděli, že tréninky přípravky jsou zcela zdarma. Klub navíc dětem zapůjčí brusle, helmu, chrániče i rukavice.

V závěru video prezentace byla představena hokejová výstroj, kterou začínající hráči při startu hokejové kariéry dostávají od klubu zapůjčenou zdarma. Děti i jejich rodiče se dozvěděli, že tréninky přípravky jsou rovněž zcela zdarma. Klub navíc dětem zapůjčí brusle, helmu, chrániče i rukavice.

Náš klub vybavil příchozí děti základní hokejovou výstrojí a děti si tak na ledové ploše vyzkoušeli první hokejové krůčky, různé soutěžní a herní prvky. Děti byly rozděleny podle bruslařských dovedností a věku do jednotlivých skupinek, které si přebrali trenéři a instruktoři a procházeli postupně jednotlivá stanoviště, kde se děti seznamovali se základními hokejovými dovednostmi. Na ledové ploše byli rovněž přítomní hráči 3. třídy, kteří předvedli modelové utkání v minihokeji. Celou akci na ledové ploše, která trvala cca 60 minut provázela spousta soutěží, her a zábavy a na většině z přítomných bylo vidět, jak je bruslení a hokej baví. Na konec báječné hokejové akce jsme si udělali společné foto. 

HC Studénka děkuje všem za účast, akce se vydařila a určitě nebyla poslední. Věříme, že si všichni připravený program velmi užili a těšíme se na setkání s nimi na dalších trénincích, které probíhají v úterý od 16:45 do 17:45 hodin, ve čtvrtek od 16:45 do 17:45 hodin a v sobotu od 8:45 do 9:45 hodin.

Bližší informace k náborům dětí:
Mojmír Kotas - 608 220 227